آزمون Duolingo

آزمون Duolingo چیست

آزمون زبان انگلیسی Duolingo  چیست؟

دولینگو یک آزمون آنلاین Adabtive معتبر است که مبتنی بر کامپیوتر بوده و به صورت آنلاین مهارت های زبانی شما را مورد سنجش قرار میدهد. این آزمون مانند TOEFL و IELTS، شامل چهار مهارت زبانی: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن می‌شود. طی دو سال گذشته بیشتر از ۵۰۰ دانشگاه و کالج در سراسر دنیا داشتن مدرک آزمون دولینگو (Duolingo) را به عنوان یکی از شرایط پذیرش داوطلبان قرار داده‌­اند. دانشگاه­‌های برتری مانند FDU ,Duke ,UCLA ,Columbia ,NYU ,Yale. بنابراین آشنایی با آزمون دولینگو و تمام جزئیات آن می‌­تواند نیاز بسیاری از داوطلبان آزمون‌­های بین‌­المللی زبان انگلیسی باشد.

همانطور که گفته شد این آزمون به صورت Adaptive و یا تطبیقی برگزار میشود این بدان معناست که اگر به سؤالی درست پاسخ‌ دهید، سؤال بعدی سخت‌تر خواهد شد و اگر به آن اشتباه پاسخ ‌دهید، مورد بعدی آسان‌تر می‌شود. این بدان معناست که، امتحان می‌تواند با سؤالات نسبتاً کمی، سطح توانایی شما را به‌سرعت مشخص کند (به همین دلیل تنها به یک ساعت زمان نیاز دارد.

شما برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور در موسسه یا مرکز زبان ندارید و تنها با پرداخت ۴۹ دلار می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. این آزمون را در منزل نیز میتوانید انجام دهید به شرط آنکه از اینترنت پرسرعت استفاده کنید. ضمنا در حین برگذاری آزمون حق یادداشت برداری ندارید و شخص دیگری هم نباید در اتاق کنار شما باشد.

 

 

آزمون duolingo

مزایای آزمون زبان انگلیسی Duolingo

هزینه بسیار ارزان و سهولت در نحوه برگزاری و همچنین عدم نیاز به حضور در مراکز آزمون باعث استقبال چشمگیری از این آزمون در سراسر دنیا شده است. همچنین این آزمون هر روز برگزار میشود و امکان شرکت در آن همه روزه وجود دارد برخلاف دو آزمون آیلتس و تافل که نیاز به گذشت حداقل یک هفته تا ده روز از هر آزمون دارند. مزیت دیگر این آزمون مدت زمان آن است که در حدود یکساعت می باشد برخلاف سایر آزمون های رایج که ۳ تا ۴ ساعت زمان می برند.

امتحان TOEFL این امکان را به شما می‌دهد تا نتایج خود را به‌صورت رایگان، به چهار دانشگاه ارسال کنید، درحالی‌که در آزمون آیلتس می‌توانید نتایج خود را به پنج دانشگاه بفرستید، پس‌ از آن، مبلغ ۲۰ دلار، برای گزارش نمره، چه در TOEFL و IELTS  باید پرداخت کنید. اما Duolingo  برای گزارش نمرات هزینه‌ی اضافی ندارد؛ بنابراین آزمون انگلیسی Duolingo ارزان‌تر از TOEFL یا IETLS است.

دولینگو

 

 

 

تفاوت آزمون Duolingo با آزمون های IELTS و TOEFL

حتی اگر هر دو آزمون بصورت آنلاین برگزار شود، تفاوت‌های بسیاری بین Duolingo و TOEFL وجود دارد. این اختلافات فراتر از مکان، زمان‌بندی و قیمت است! اولین چیزی که به آن توجه خواهید کرد این است که سؤالات Duolingo کاملاً متفاوت از موارد امتحان‌های دیگر است، در این آزمون متن‌های طولانی برای خواندن، گوش دادن یا نوشتن در مورد آن‌ها وجود ندارد. تنها بعد از دو روز از زمان انجام آزمون دولینگو، نتیجه آن را دریافت خواهید کرد، اما نتایج آزمون­‌های تافل و آیلتس بین ۱۰ تا ۱۳ روز زمان نیاز دارد تا به دست شما برسد. علاوه بر موارد ذکرشده، در آزمون های آیلتس و تافل نوع سؤال را بر اساس بخش (خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن) تقسیم بندی میشوند و داوطلب موظف است طبق همین ترتیب به سوالات پاسخ دهد. درحالی‌که Duolingo تمام سؤالات را در یک امتحان واحد می‌آمیزد.

نکته مهم برای کسانی که در مقایسه با آیلتس به دنبال Duolingo هستند، این است که معمولاً آیلتس در یک دوره دو‌‌روزه در یک مرکز آزمایش داده می‌شود. به طور کلی تفاوت‌های زیادی در قالب این دو آزمون وجود دارد. هر دو آزمون در چهار مهارت(خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن) برگزار می‌شود. بااین‌حال، شما متن‌های طولانی در Duolingo نمی‌بینید. آیلتس شامل انواع آیتم‌های سنتی، مانند سؤالات چندگزینه‌ای، پاسخ کوتاه و مقاله است، درحالی‌که سؤالات دولینگو در قالب‌های جدیدی طراحی شده­ است. تفاوت عمده این دو آزمون، در نحوه ساختار سوالات است، همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، دولینگو سوالات خود را بر اساس توانایی ارزیابی مهارت‌های انگلیسی فرد طراحی می‌کند، یعنی اگر شما به یک سوال جواب درست بدهید سوال بعدی سخت‌تر خواهد بود، اما اگر جواب شما غلط باشد، سوال بعدی آسان‌تر می‌شود، این نوع ساختار فقط در این آزمون وجود دارد! مدت زمان آزمون دولینگو بسیار کوتاه تر از HELTS است و برگزاری آزمون فقط بصورت آنلاین انجام می­گیرد، درحالی‌که IELTS به دو صورت رایانه‌ای و کاغذی(حضور در موسسات) ارائه می‌شود. آیلتس دو نسخه (دانشگاهی و عمومی) دارد، اما دولینگو فقط یک امتحان عمومی دارد.

 

آشنایی با قالب سوالات آزمون Duolingo

سوالات این آزمون معمولا در قالب های زیر برای داوطلبین مطرح میشوند:

گوش دادن به کلمات گفتاری و انتخاب گزینه صحیح، مرور کلمات نوشتاری و انتخاب موارد درست، تکمیل حروف گمشده از یک متن، توصیف یک تصویر به‌صورت مکتوب یا با صدای بلند، ضبط کردن صدای خودتان با گفتن جمله‌ای کتبی، پاسخ کلامی به یک سؤال گفتاری، پاسخ دادن نوشتاری به یک سؤال کتبی (نوشتن نمونه‌ها حداکثر ۵۰۰ کلمه لازم دارند اما معمولاً پاسخ‌ها بسیار کوتاه‌تر هستند)، نوشتن جملاتی که به صورت صوتی برای شما پخش میشود. علاوه بر موارد فوق، امتحان Duolingo شامل یک مصاحبه ویدئویی نیز می باشد، که در آن شما ۱ تا ۳ دقیقه در مورد موضوعی که از بین دو گزینه پیشنهادی آنها انتخاب کرده‌اید صحبت می‌کنید. نتیجه‌ی این مصاحبه تصویری همراه با نمرات اعلام می‌شود.

 

آمادگی برای آزمون زبان Duolingo

بهترین کاری که می‌توانید برای کسب نمره خوب در آزمون Duolingo انجام دهید این است که روی کل مهارت زبان انگلیسی خود با استفاده از مطالب سطح بالا کارکنید. این مسئله شامل خواندن مقالات و داستان های سطح بالای انگلیسی، گوش دادن به پادکست‌ها به زبان انگلیسی و مکالمه‌های زیاد با انگلیسی‌زبانان می باشد.

همچنین میتوانید از خود اپلیکیشن دولینگو در تلفن همراه خودتون برای تمرین استفاده کنید.

 

نحوه برگزاری آزمون و شرایط و مقررات آزمون زبان Duolingo

بدلیل‌ اینکه این امتحان در خانه انجام می‌شود، به این معنی نیست که به قوانین و ضوابط امتحانی اهمیت ندهید! در حقیقت،   Duolingo   برخی از قوانین را بسیار دقیق در نظر گرفته است تا اطمینان حاصل کند که شما کسی هستید که بدون هیچ‌گونه کمک اضافی و تقلب در این آزمون شرکت می‌کند.

شما باید تنها باشید. هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند در کنار شما باشد و یا در طول امتحان با شما صحبت کند. شما نمی‌توانید از پنجره مرورگر خود خارج شوید. همچنین هیچگونه پلاگین نباید روی مرورگر شما فعال باشد، فقط باید با یک حساب کاربری فعال این آزمون را بدهید و توصیه میشود در صورت داشتن چند حساب کاربری در دولینگو بقیه را غیر فعال نمایید.  استفاده از تلفن همراه در هنگام امتحان ممنوع است. توصیه میشود حتما قبل از امتحان تمام دستورالعمل‌های مربوطه را مطالعه کنید و از شرایط آزمون آگاهی لازم را کسب کنید. ازآنجاکه سؤالات امتحان نسبتاً کوتاه است، لازم نیست در طول آزمون یادداشت کنید.

شما می‌توانید در طی یک ماه، دو بار این آزمون را بدهید، یعنی اگر به هردلیلی، از جمله اشکالات فنی یا قطع اینترنت در حین امتحان، آزمون شما تکمیل نشد، میتوانید در زمان دیگر این آزمون را تکرار کنید، و برای شما همان ۱ بار محسوب خواهد شد.

پس از ورود نمرات، شما می‌توانید آن‌ها را از صفحه نتایج به مؤسسات و دانشگاه‌های مدنظر ارسال کنید. محدودیتی برای تعداد گزارش‌های ارسال‌شده وجود ندارد.

duolingo

 

برای ثبت نام آزمون کافیست از این لینک اقدام فرمایید.

برای ثبت نام آزمون PTE میتوانیید به وبسایت تخصصی ما مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید
Secured By miniOrange